Doni të bini në peshë? Shtoni në ujë këta përbërës!

Lufta me kilogramët e tepërt duket se po kthehet një sfidë për këdo, aq më tepër tani në verë ku dëshira e gjithsesilit është që të duket bukur kur të veshi kostumin e banjës. Tashmë dihet që të pish sa më shumë ujë gjatë gjithë ditës është e domosdoshme për organizmin e njeriut, por ajo që rrëfejnë dietologët janë disa përbërës që nëse i hidhni në shishen tuaj të ujit, do t’ju ndihmojnë për të humbur peshë. Në një kanë me ujë 1.5-2 litra hidhni 1 lugë çaji xhenxhefil të grirë, disa feta kastraveci, disa feta limoni si dhe 2 gjethe mente. Enën me ujë mbajeni në frigorifer dhe pini gjatë gjithë ditës.

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *