Ju prezantojmë me vathët më të shtrenjtë në botë! 0 112

Vathët e diamantit në formë dardhe, të quajtur Apollo dhe Artemis (sipas Perëndive greke), u shitën në një ankand për 57.4 milion dollarë. Kështu, u vendos një rekord i ri mbi shitjen më të shtrenjtë të bërë në një ankand, për një bizhuteri të tillë. Vathët nuk ishin të njejtë në ngjyrë, duke bërë një kombinim mes rozës dhe blusë. I pari u shit për 15 milion dollarë, ndërsa i dyti për pak më shumë se 42 milionë të vlerës monetare amerikane. Apollo blu u cilësua si diamanti më i madh i ofruar ndonjëherë në ndonjë ankand, me një vlerë prej 14.54 karatësh. Ndërsa, 16 karatëshi Artemis u kategorizua si përzierja më e pastër kimikate në llojin e tij. Ankandi u mbajt nga korporata angleze me qendër në New York, e njohur ndryshe si Sotheby’s. Çmim marramendës, apo jo? Klikoni në galeri për të parë diamantet 57.4 milion dollarësh!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *