Londra nuk gjen paqe! Tronditet nga një sulm terrorist 0 63

Vetëm pak ditë pas tragjedisë së diegies së ndërtesës gjigande në Londrën Perëndimore, ku mendohet të jenë qindra të vdekur, Londra tronditet sërish. Kësaj here tragjedia është zhvendosur në pjesën veriore të kryeqytetit anglez, në një nga xhamitë e qytetit në të cilën ndodheshin qindra besimtarë muslimanë. Një furgon është futur mes turmës së njerëzve, të cilët po kryenin faljen e pasdites,  duke lënë të plagosur dhjetra persona si dhe duke i marrë jetën një personi. Sipas medive të huaja, terroristi që ishte në timon, gjatë gjithë kohës ka bërtitur se do t’i vriste të gjithë muslimanët. Kjo ngjarje ka shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët e Londrës, teksa shihnin nëpër rrugë trupa të plagosur e të lëndur. I dyshuari për terrorist është një 48-vjeçar identiteti i të cilit ende nuk është bërë publik.

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *