Takat  më të çuditshme që keni parë ndonjëherë 0 236

Ishin vitet ’50-të kur artistë si Andrea Perugia krijuan këpucët e para me takë si skulpturë, duke i vënë gratë të ecnin mbi taka spirale metalike, apo mbi taka që ngjanin si rrota të vogla, që për habi të asaj kohe tërhoqën shumë klientelë me dëshirën e madhe për të provuar diçka të re. Edhe vitet e fundit dëshira e stilistëve për të sjellë këpucë me taka të çuditshme dhe origjinale nuk ka munguar, ndaj shpesh kemi parë pjesë të koleksioneve të dizajnerëve të njohur këpucë gati-gati mistike. Këpucë të tilla nuk i kanë munguar vitit 2017, madje nuk do t’i mungojnë as vitit 2018. Ne ju sjellim nëpërmjet kësaj galerie këpucët me takat më të çuditshme të kohëve të fundit. E vendosni ju nëse do t’i vishnit dot këto këpucë, apo jo!Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *