Sekretet e trupit super-seksi të Monika Bellucci!

Është padyshim një nga aktoret më seksi italiane, me një karrierë të zhvilluar sa në Europë, aq në Hollywood. Klasfikohet si një nga të famshmet që i rezistuan shifrave të moshës, e askush nuk mund të mohojë se format trupore të aktores janë ndër më femëroret, ku spikasin hiret e plota e si pasojë, figura seksi. Mund ta themi me siguri që “është gjenetike”, por kjo nuk do të thotë që Bellucci, si shumë yje të tjerë, nuk kujdeset për trupin e saj. Aktorja ka deklaruar se nuk beson tek gjimnastika e mëngjesit apo fitnesin e sforcuar. Sekreti i aktivitetit fizik për të është noti dhe joga. Ajo shpenzon 45 minuta në pishinë, të paktën çdo katër herë frekuentimi gjatë javës. Bellucci këmbëngul që noti është ushtrimi më i mirë për trupin. Ndërsa joga, i shërben më tepër për qetësinë e mendjes. Përsa i përket ushqimit, aktorja hedh poshtë çdo teori të ndalimit të ushqimit, kur aktualisht je i uritur. Ajo thjesht kujdeset që porcionet të jenë të vogla, duke i dhënë mundësinë vetes të konsumojë çdo gjë që ajo do, vetëm duke patur masën nën kontroll. Dhe natyrisht, nuk mund të mungonte këshilla për konsumimin e një sasie të madhe uji gjatë ditës. Kush nuk e thotë këtë! Epo, pa shumë sforcime, mund të arrini forma të përkryera trupore. Po nuk na besuat ne, ktheni sytë nga ylli italian…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *