Yjet e fiksuar pas këmishës së bardhë 0 211

Ishte Coco Chanel në periudhën e saj të artë e cila e u shfaq për herë të parë me një këmishë të bardhë meshkujsh ajo që e bëri mjaft të dashur këtë veshje. Më pas, Grace Kelly dhe Audrey Hepburn e shndërruan këmishën e bardhë në kult.Sot, kjo veshje është shumë  e preferuar jo vetëm në prerjen klasike, por në modele të shumëllojshme e josimetrike. Rita Ora preferon këmishat me bizhu, Alexa Chung ato me printe lulesh.

Këmisha e bardhë është e preferuar edhe për stinën e verës, e kombinueshme lehtësisht me një palë xhinse të shkurtra dhe sandale të sheshta ju jep një look veror me stil e të thjeshtë si për  një mbrëmje në plazh, por edhe për në qytet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *