Vetitë çudibërëse të uthullës së mollës! 0 106

Uthullës së mollës i atribuohen shumë veti shëruese. Mes tyre përmendim aftësinë që ka për të favorizuar rënien në peshë. Për të ulur ndjesinë e urisë si edhe është një detox mjaft i mirë për të nxjerrë helmet nga organizmi.

Studiuesit japonezë kanë arritur në përfundimin se njerëzit të cilët e përdornin uthullën e mollës në përditshmëri, kanë pasur reduktim të masës trupore, të perimetrit të belit dhe të triglicerideve.

Gjithashtu, edhe studiuesit e Departamentit të të ushqyerit të Universitetit të Arizonës kanë arritur të ulin nivelin e glukozës në gjak tek diabetikët, duke i ushqyer me vetëm dy lugë uthull(30ml) në kohën e gjumit! Pra, uthulla e mollës mund të jetë një aleat i vlefshëm për të gjithë ata që janë duke ndjekur një dietë të ulët kalorike. Një lugë në ditë, do ju bëjë më të bukur!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *