Albana Osmani për BORDO: “Ju rrëfej sekretin e një mëngjesi të shëndetshëm!”

Sa kohë kanë kaluar nga dalja e parë e Albana Osmanit në ekran? Mos u lodhni, nuk mbahet mend. Sa ka ndryshuar Albana që nga ajo atëherë? Aspak. Ose më mirë të themi, sa më shumë vite kalojnë, aq më shumë përmirësohen format e saj fizike. Dhe përveç genetikës, që në çdo rast, për këdo, është një kontribut i pamohueshëm, Osmani nuk e lë mënjanë kujdesin për dietën e saj ushqimore.

U bë shkas publikimi i një fotoje para pak minutash në My Story, që na shtyu të interesoheshim për mëngjesin e shëndetshëm të moderatores. Një pjatë e mbushur me fruta e fara nga më të shumëllojshmet, na zgjoi kureshtjen për të ditur më shumë rreth produkteve të shijshme që mundëm të shikonim në foto. “Mëngjeseve zakonisht preferoj konsumimin e farërave, ku përfshihen ato të linit, lulediellit e kungullit. Të gjitha këto, në çdo rast, shoqërohen me të tjera produkte, si: kos, tërshërë, mjalt, manaferra, kumbulla, boronica e kanellë”, ka rrëfyer Albana për bordo.al, duke mos lënë pa zbuluar një tjetër sekret. “Nuk është kjo një zgjedhje pa arsye. Të gjitha produktet e lartpërmendura përmbajnë shumë kalori, të cilat janë kombinimi perfekt me disa orë të shpenzuara në palestër”. Përsa i përket lëngjeve, moderatorja është një shembull po aq i mirë sa Jennifer Lopez, Jennifer Aniston etj, në këtë drejtim: “Ujë, sa më shumë ujë! Ndër lëngjet e tjera preferoj atë të xhinxherit.”

Eh, siç e kemi thënë gjithmonë: me zgjedhjet e duhura përfiton trupin e duhur. A nuk është ky, një nga mëngjeset më të ushqyeshme që mund të konsumojmë? Epo, është koha të fillojmë nga ndryshimi, si mendoni? Albana ia ka dalë…!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *