Të famshmit të cilët dështuan në shkollë, por fituan shumë në jetë 0 102

Çdo ditë e më shumë, shkollimi po bëhet gjithnjë e më prioritet për të rinjtë kudo në botë. Edhe pse një temë po kaq e diskutueshme, realiteti vazhdon të mbetet ky.

Shumica po rend pas rezultateve në shkollë, duke u munduar që gjithësecili të arrijë gjithmonë e më shumë. Por, a qedrojnë në të njejtën vijë koherence notat e mira me suksesin në jetën reale? Natyrisht, kjo mbetet një temë e cila do të ketë në çdo rast, publikun e ndarë në dy pjesë. Nga ana tjetër, nuk mund të mohojmë faktin që shumë nga të famshmit që të gjithë njohim, jo vetëm që nuk janë shkolluar, por ka ndodhur që të ndërpresin studimet që në moshë fare të vogël, për arsye kryesisht ekonomike. Dhe ja, sot vijnë si shembull i një jete të lulëzuar nga fitimet e mëdha monetare, në bazë të punës e talentit personal të gjithësecilit. Shifrat e fituara në një vit i tejkalojnë 10 apo 20 milionë dollarë, e përsa i përket famës, më mirë lexoni emrat në listën e mëposhtme. Po ju, ç’mendim keni? A ndikon shkolla gjithmonë në dyert e hapura në jetë?

Vera Wang

Mark Wahlberg

Lady Gaga

Eminem

Bill Gates

Chris Pratt

Cindy Crawford

Mark Zuckerberg

Brad Pitt

Carey Mulligan

Steve Jobs

Russell Brand

Kate Moss

Richard Branson

Jeremy Clarkson

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *