Sekretet e linjave ajrore, që thjesht do t’ju shokojnë!

Kur vjen puna tek udhëtimi me aeroplan, shumica shqetësohet vetëm për diçka: si do të shkojë fluturimi?! Frika nga përplasja apo çdo aksident i mundshëm, na bën të mos mendojmë për shumë gjatë se çfarë ndodh me linjat ajrore në të vërtetë. Buzëqeshja dhe mirësjellja e stjuardesave, na ofrojnë komoditetin dhe sigurinë e nevojshme, por ja që disa prej tyre, në mënyrë anonime, kanë zbuluar fakte disi shokuese mbi atë pjesë të panjohur të linjave të fluturimit.

1. Nëse avioni do të përplaset, të jeni të sigurt që do t’ju njoftojnë.
2. Shpesh, linjat ajrore do t’ju ofrojnë për përdorim jastëk dhe çarçafë të përdorur.
3. Kafja dhe çaji janë jo të sigurta nga ana higjenike.
4. Stafi konsumon ushqim më të mirë se pasagjerët.
5. Tualeti në avion është aq i pisët, sa stjuardesat nuk e përdorin kurrë.
6. Stafi paguhet vetëm për kohën e fluturimit.
7. Stafi duhet të jetë në aeroport për çdo rast, edhe kur nuk kanë fluturime.
Me pak fjalë, mendohuni mirë kurë të shkoni në tualet, të porosisni kafe/çaj apo të kërkoni çarçaf e jastëk nga stafi. Të paktën, për udhëtime të shkurtra…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *