13 vendet që familjet mbretërorë adhurojnë t’i vizitojnë! 0

Familja mbretërore angleze është më e famshmja ndër të tjerat, e lajmet dhe kuriozitetet për anëtarët e saj nuk kanë të ndalur. Pjata e preferuar, kokteilet që konsumon Mbretëresha, stili i flokëve të Kate Middleton, ndjenjat e Princ Harry-t për Princeshë Diana-n: sa e sa herë kemi lexuar për të gjitha këto.

Duke qenë se nuk janë të vetmit me status rojal, revistat më prestigjoze në botë kanë listuar vendet të cilat kanë mrekulluar shumë nga familjet mbretërore. Nga kështjella më e famshme Skoceze, deri në bregdetin e Greqisë, destinacionet e preferuara të kësaj pakice njerëzish thjesht do t’ju lenë pa mend! Mbretëreshë Victoria i qendron besnike Anglisë, më konkretisht Shtëpisë Osborne. Princi Frederik adhuron Skagenin e Danimarkës. Mbretëreshë Rania preferon Sardinian…Këto e shumë të tjera do t’i gjeni në galeri, me përshkrimet përkatëse poshtë ҫdo imazhi. Dhe mos harroni: disa prej vende mund t’i vizitojë ҫdokush, edhe pa buxhetin e palimit mbretëror!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *