Si t’i bëni flokët të rriten në kohë rekord?

Tendencat mbi flokët shkojnë e vijnë në varësi të sezoneve, duke na sjellë kështu modele e ngjyra nga më të ndryshmet, nga një periudhë në tjetrën. Femrat e çmendura pas stilit e modës, nuk e kanë aspak problem të ndryshojnë paraqitjen e tyre, duke i parë gjithmonë ndryshe. Por, ka dhe nga ato vajza që i qendrojnë besnike flokëve të gjata, e kujdesen që t’i mbajnë gjithmonë kështu.

Shumë femra besojnë se flokët janë gjysma e bukurisë, e kjo është një ndër arsyet pse nuk ndryshojnë asnjëherë në këtë aspekt. Kemi folur jo pak për maskat përkujdesëse, produktet që sjellin forcimin e rrënjëve – por, cilat janë metodat më efikase mbi zgjatjen e flokëve në kohë rekord? Mjafton të ndiqni hapat e mëposhtëm:

1. Masazh i skalpit të thatë.
2. Masazh i skalpit të lagur.
3. Vitaminë 101.
4. Prerje e shpeshtë e majave.
5. Përdorimi i zbutësit.
6. Shmangia e tharjes me tharëse.
7. Larja e flokëve me ujë të ftohtë.

Në më pak se një muaj, do të shihni rezultate mahnitëse…!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *