Zhdukni yndyrën nga flokët me rozmarinë! 0 114

Është mëse e vërtetë! Bima e rozmarinës ka veti rregulluese të sebumit dhe vepron pozitivisht në një mënyrë mjaft aktive ndaj flokëvë të yndyrshëm e me zbokth.

Rozmarina përdoret edhe si ilaç natyral për forcimin dhe rritjen e flokëve pasi ka në përmbajtje një vaj esencial i cili njëkohësisht stimulon zhvillimin e folikulave dhe parandalon rënien e flokëve.  Përdorimi i saj në mënyrë të vazhdueshme mbulon edhe thinjat në mënyrë të përsosur.

Ja se si të veproni, pasi keni bërë larjen me shampo: Vendosni në ujë të valuar tre degë rozmarine. Me të valuar uji, lërëni të ftohet për 15 minuta. Pastrojeni ujin e ftohur nga gjethet dhe hidheni mbi flokë duke i dhënë lëkurës së kokës edhe një masazhim të lehtë që ta përhapni sa më mirë. Vazhdoni në këtë mënyrë deri sa ta hidhni ujin në të gjithë kokën. Mbështillni flokët me peshqir dhe vazhdoni me tharjen, pa shpëlarje! Rezultati do të jetë mahnitës!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *