Publikohet lista e 10 aktoreve më të paguara në Hollywood, për 2017 0 206

Ky vit ka qenë një nisje mjaft e mbarë për aktoren Emma Stone, fitimet e së cilës deri më tani kapin shifrën prej 26 milion dollarësh. Roli i saj jo i vogël në filmin “La La Land”, që ndër të tjera i dhuroi ҫmimin Oscar, e klasifikoi emrin e Stone në krye të listës të dhjetë aktoreve më të paguara për 2017. Aktorja kineze Fan Bingbing dhe ajo indiane Deepika Padukone, nuk u përfshinë në një renditje të tillë këtë herë, e kjo për shkak të pjesëmarrjes së tyre në shumë pak projekte filmike. Sipas ‘Forbes’, lista e femrave më të paguara në Hollywood këtë vit është kjo:

Emma Stone – $26 milion

Jennifer Ansiton – $25.5 milion

Jennifer Lawrance – $24 milion

Melisa McCarthy – $18 milion

Mila Kunis – $15.5 milion

Emma Watson – $14 milion

Charlize Theron – $14 milion

Cate Blanchett – $12 milion

Julia Roberts – $12 milion

Amy Adams – $11.5 milion

Një fakt i gëzueshëm sivjet është se 60% e listës, përbëhet nga emra aktoresh mbi 40 vjeҫ, si: Julia Roberts, Melisa McCarthy apo Cate Blanchett, tregues ky se në një mënyrë apo në një tjetër, mosha nuk është më problem për Holywood-in. Por, ajo ҫka trishton më shumë, është mospjesëmarrja e asnjë aktoreje me ngjyrë, ҫka ka shkaktuar jo pak polemika në Amerikë…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *