Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!

View Gallery
7 Photos
Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!
Chanel Le Teint Ultra Tenue, kjo fondotinte eshte super rezistente dhe ka mbulim perfekt per Kim-in.

Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!
Giorgio Armani Crema Nuda, Kim e preferon kete fondotinte sepse i siguron nje lekure thuajse perfekte, te bute e te shkelqyeshme. Perhapet mire ne menyre te njetrajtshme.

Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!
Giorgio Armani Luminous Silk Foundation, kur ajo deshiron nje lekure te shkelqyeshme.

Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!
Joe Blasco Ultrabase Foundation, eshte nje fondotinte kompakte e perqendruar, pak e rende, e megjithate Kim e perdor qe prej moshes 14-vjeçare.

Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!
La Mer Soft Fluid Longwear Foundation SFF20, kjo fondotinte luksoze eshte thuajse perfekte, Kim e perdor ne rase speciale.

Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!
Laura Mercier Tinted Mosturizer SPF20, kjo eshte nje fondotinte mjaft e lehte me nje efekt natyral.

Kim Kardashian zbulon fondotintat e preferuara!
Urban Decay Naked Skin Weightless Ultradefinition Make Up, gjysme-mat dhe eshte fondotinta e perdorur nga Mario ne diten e saj te dasmes.

Mbretëresha e konturimit, Kim Kardashian me ritualet e saj të bukurisë na kujton pikërisht Kleopatrën e Egjiptit të Lashtë. Ajo është një maniake për sa i përket make up-it dhe preferon si fondotintat mat, por edhe ato të shkëlqyeshmet dha tashmë sapo ka lançuar edhe linjën e saj të make up nën emrin “KKW Beauty”.

Çfarë fshihet pas grimit të saj ikonik? Pasioni i madh që e karakterizon, artisti i famshëm Mario Dedivanovic, si edhe produktet tepër cilësore që do t’ju zbulojmë tani!

Doni të dini sekretin e portretit perfekt të Kim Kardashian? Ja se cilat janë shtatë fondotintat e saj të preferuara! Shfletoni galerinë!

 No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.