Këtë rregull nuk guxon ta thyejë askush në tryezën e familjes mbretërore 0 103

Familja mbretërore në Britaninë e Madhe drekon ose darkon shpesh së bashku, madje banketet e tyre zyrtare dallojnë për finesën dhe rregullin në organizim. Ka një arsye të veçantë se pse disa dëshirojnë që mbretëresha Elizabetë të jetë e uritur e disa të tjerë jo.

Është një zakon mbretëror që si familjarët edhe të ftuarit në të tilla raste të ndjekin çdo lëvizje të nënës mbretëreshë. Nëse ajo e përfundon vaktin e saj, kështu duhet të bëjnë që të gjithë të tjerët në tryezë. Për fat të keq, për të uriturit që e shijojnë ushqimin në pallatin mbretëror, Elizabeta nuk mbahet si një qejflie ushqimi ama menutë i kontrollon gjithmonë, detaj të cilin e ka zbuluar vetë shefi i saj i kuzhinës Darren McGrady. Mbretëresha në fakt preferon së tepërmi të pijë alkool, siç ua kemi zbuluar edhe më parë këtu në Bordo.al.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *