Dua Lipa përkujton këngëtaren e njohur 0 83

Këngëtarja Dua Lipa, së bashku me artistin Gallant kanë përkujtuar këngëtaren e njohur Amy Winehouse në ditën e saj të lindjes. 14 shtatori përkon me 34-vjetorin e artistes së ndarë nga jeta përpara shtatë vitesh.

Dua dhe Gallant kanë zgjedhur të sjellin koverin e Winehouse “Tears dry on their own”, duke e performuar live në studiot e NRG Recordings në Los Angeles. Ata e e kanë sjellë këtë kover në një mënyrë mjaft të bukur e origjinale, si tribut ndaj Winehouse. Dua sapo ka nisur edhe turneun e saj muzikor ku do të ndajë skenën me emra të mëdhenj si Coldplay e Bruno Mars.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *