Gucci sjell multikulturat në Javën e Modës në Milano

Alessandro Michele, stilisti i njohur i brand-it Gucci edhe në Javë ne Modës së Milanos ka sjellë një shfaqje plot harmoni e ngjyra me koleksionin e Pranverës. Kjo shfaqje përfshinte një miks kulturash indiane, azteke dhe egjiptiane të cilat së bashku të krijonin idenë se eventi po mbahej në një vend të lashtë. Edhe ambienti ishte rrethuar me statuja antike romake e greke.

Në pasarelë u prezantuan 108 krijime, ku ishin përzier kultura, stili dhe periudha të ndryshme historike dhe materialet me shkëlqim si në vitet ‘70. Në koleksionin për meshkuj binin në sy krijimet me elementë të personazheve të animuar. Krijimet më të mira të këtij koleksioni i gjeni në galeri!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *