10 rolet më të mira të Matthew McConaughey 0 170

Aktori amerikan Matthew McConaughey, u bë një nga personazhet më të dashur të filmave amerikanë që pas debutimit të tij në filmin “Dazzed and confused” në vitin 1993. Karriera e tij vijoi me role komike, një Oskar si “Aktori më i Mirë i Vitit” në 2013-ën dhe një Golden Globe në 2014-ën si “Aktori më i Mirë i Vitit” në film dramë. Sipa revistës prestigjioze “Times” McConaughey në këtë vit është renditur në listën e “Time 100” si një nga njerëzit me më shumë influencë në botë.

Aktori teksan është i martuar me Camilla Alves dhe kan tre fëmijë. Por cilat janë rolet e tij më të mira gjatë karrierës së pasur kinematografike të aktorit tuaj të preferuar hollivudian? Shfletoni galerinë dhe kujtojini ato!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *