Rose Lemonade, për nostalgjikët dhe ata që dashurojnë aromën e trëndafilit

Ndodhesh në Paris, Saint Tropez, Milano, Londër a New York, Dubrovnik a Santorini?! Vendi pak rëndësi. Hashtagu që ka bërë bashkë shumë blogerë të modës, veçanërisht këtë verë është #roselemonade! Rose Lemonade është që prej verës së kaluar e preferuar edhe në Shqipëri. Mbërritur ekskluzivisht nga kompania e njohur e distribuimit të pijeve në vend Albanian Distribution & Development (ADD) Rose Lemonade, është padyshim një pije dashuri me shikim të parë.

Të gjithë nostalgjikëve Rose Lemonade ju kujton limonadën e trëndafilit që na përgatisnin mamatë tona. Rose është një lloj limonadë viktoriane, e përgatitur me vaj trëndafili të pastër dhe të distiluar, i cili e ka prejardhjen nga lugina e njohur e trëndafilave në Kazanlak, Bullgari. Këtë e dëshmon aroma delikate dhe nuanca e trëndafilit origjinal që pija ka, ndërkohë që të gjithë përbërësit e recetës janë bimorë.

 

 

Një arsye e fortë kjo që është përqafuar kaq shpejt nga tregu vendas, sot Rose Lemonade është prezente në baret dhe restorantet më të mira të vendit, por dhe pija e preferuar e shumë personazheve. Askush nuk ka mundur t’i shpëtojë jo trendit, por kësaj joshjeje me një nga pijet më të preferuara të momentit!

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *