Ja ku e gjen kjo fundjavë Rudina Xhungën! 0 141

Gazetarja e njohur Rudina Xhunga ka preferuar t’i largohet zhurmës së kryeqytetit këtë fundjavë. Moderatorja e “Dritare”, së bashku me vogëlushen Alana kanë zgjedhur të shijojnë fundjavën në një vend mjaft special të Shqipërisë: në qytetin e Beratit!

 

Rudina ka treguar se ka një lidhje të veçantë me këtë qytet muze 2500-vjeçar, ajo ka gjyshen në Mangalem, një lagje e rëndësishme muzeale e qytetit. “Pitilushja dhe stërgjyshja”, shkruan gazetarja teksa ka pozuar me të bijën pranë një porte karakteristike të  kësaj lagjeje.

Një mënyrë shumë e mirë për të kaluar fundjavën kjo e Rudinës, pranë gjyshërve, në qytetin e një mbi një dritareve!

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *