Jonida Vokshi: “Pro martesës nëse…”

Fotografia e kopertinës: Fani Aliko

Moderatorja e “Thurrje” në Digitalb, Jonida Vokshi ka qenë sot e ftuar për një intervistë në studion e “Pop Culture” me Dojna Memën. Ajo ka folur mbi karrierën e saj profesionale mes aktrimit dhe televizionit duke kujtuar edhe fillimet e saj në Top Channel.

 

Një insert i periudhës kur ajo ishte një nga prezantuesit e emisionit muzikor “Top Select” për të rinj e ka kthyer atë pas në kohë. Jonida ka treguar se i qëllonte shpesh të ishte në emision me Ledion Liçon dhe e kujton si një prezantues të kuruar qëkur ishin adoleshentë.

Ajo shton se shpesh mbante kapela ose bereta në emision për të fshehur flokët e çrregullta, e Ledioni ja hiqte nga koka në mes të emisionit. Vokshi e cilëson këtë eksperiencë si të bukur, por ju desh të shkëptutej për të filluar fakultetin e aktrimit.

 

Jonida nuk i ka shpëtuar as pyetjeve mbi jetën private e dashurinë të Dojna Memës, tregoi se ishte në një lidhje dashurie, por pa dashur të zbulojë më tepër detaje për personin i cili i ka rrëmbyer zemrën.

E pyetur se çfarë vlerëson tek një mashkull, Jonida është përgjigjur menjëherë karizma e humori. “Unë jam pro martesës”, ka thënë ajo, nëse është një lidhje që ja vlen të kurorëzohet në martesë”. Ajo ka shtuar se nuk do të preferonte një dasmë krejt tradicionale.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *