Historia e modës, 50 debutime historike për 50 modele epike

Nga top modelet e viteve’60 si Twiggy te supermodelet e sotme si Gigi Hadid, Ja daljet e tyre të para në pasarelë.Sfilata e parë nuk harrohet kurrë. Dhe modelet më të famshme të historisë kanë pasur daljen e tyre të parë në pasarelë. Cili ishte shou i parë i Naomi Campbell? Po ai i Gigi Hadid? Dhe topmodelet legjendare si  Twiggy e Pat Cleveland si e kanë filluar? Nuk e kujtoni?  Atëherë kjo është galeria që duhet të shikoni dhe rishikoni.

Një rikujtesë e modës së lartë, dedikuar modeleve më të bukura të të gjitha kohërave dhe daljes së tyre të parë në pasarelë.

Revista www.elle.it ka sjellë daljet e para në pasarelë të 50 modeleve më të mira të të gjitha kohërave.

Twiggy 1967
Pat Cleveland Halston Resort 1974
Iman, Mary McFadden Vjeshtë 1976
Janice Dickinson Perry Ellis 1979

Naomi Campbell

 Yves Saint Laurent Vjeshtë 1987
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *