Veshjet kundër shiut nuk ta heqin stilin, përkundrazi…

Veshjet e shiut në vjeshtë dhe dimër e çojnë në krizë çdo ekspert mode, ja si të mos dështoni

Nuk jemi këtu për t’ju thënë se kur bie shi ju duhet të vishni çizme gome ose llastiku me veshje shiu. Por si të jesh elegant edhe në ditët me shi. Kjo është arsyeja pse në garderobën tuaj nuk mund të mungojnë disa pjesë themelore si pardesyja kundër shiut dhe xhaketat kundër erës, për të kompletuar look-un kundër shiut.

Pallto të cilat nuk mendon që krijojnë një kombinim elegant me veshje të gjata, të shkurtra dhe sportive.

PARDESYJA E GJATË KOMBINUAR ME XHINSE

Fillohet me një pardesy klasike kundër shiut dhe me shkëlqim. Duke e bërë super colol me çizme me majë dhe xhinse të ngushta.

PARDESYJA KLASIKE KUNDËR SHIUT

Ke dëshirë për një dukje britanike? Përdor pardesynë klaiske bezhë me rripin original ,një shall ose një rrip lëkure për pantallona.

THEKSO NGJYRËN

Nëse vesh pardesynë e gjatë klasike pa rrip, për të bërë diferencën në veshjen tënde kundër shiut të vjeshtës do të jetë volumi, i rehatshmë dhe i ngrohtë. Mbi veshjet e gjata?

MANGO

Pallto me ngjyrë të kuqe me kopsa shtypëse

GJITHÇKA NËN KONTROLL ME XHAKETËN NË PVC TRASPARENTE

Në Japoni çadrat e shiut janë transparente: pamja e qytetit mbetet nën kontroll. Kjo është arsyeja pse një pardesy PVC transparente ju shpëton jetën.

EFEKTI SHOH, NUK SHOH

Shfrytëzoni ngjyrat e lehta dhe mushamatë prej llastiku për të krijuar një lojë të sofistikuar me mbivendosjen e ngjyrave të pastel.

I SHKURTËR DHE MË I SHKURTËR

Si në vitet’60, palltoja e shkurtër transparente me tegela ngjyrë qershije dhe minifustan në formë trapeze, si mund t’i rezistosh?

TOPSHOP

Pardesy në pvc trasparente me xhepa të jashtëm

XHAKETË KUNDËR SHIUT ME KAPUÇ SIPËR BLUZËS

Gëzimi me të cilin kërceninën shi është i papapgueshëm. Ju tashmë e dini se me një mushama që është e papërshkueshme nga uji, asgjë nuk mund t’ju trishtojë dhe lagë.

XHAKETË ME RRIP

E përshtatur me xhaketën e veshur nga Kapiten Findus: as edhe një pikë nuk do hyjë në veshje tuaj.

XHAKETA SPORTIVE

Një kompromis i mirë: xhaketa sportive është shumë e lehtë, nëse doni ta mbyllni në qese dhe ta mbani me vete kur është e nevojshme.

SAPOPA

Xhaketë e gjatë kundër erës dhe me kapuç.

POR NË FUND VLEN GJITHÇKA

Nëse papritmas ju kap shiu, ja një përdorim i dobishëm i palltos që ju mbron.

PËRDOR NJË PORTOFOL TË SHESHTË SI ÇADËR

Me shumë ironi dije se një kuletë e bukur e sheshtë shërben si një çadër momentale

 

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *