Koleksioni i ri i stolive “Dior”, një copëz Versajë

Pallati i Versajës ka qenë gjithnjë burim frymëzimi për stilistët, sidomos për të talentuarin Christian Dior. Ai merrte inspirim të pafund nga arkitektura, luksi, kopshtet e përsosura, madje edhe vetë historia e vendit.

Sot, Victoire de Castellane, drejtuesja kreative e shtëpisë së modës “Dior” ndan të njëjtin pasion, demonstruar në koleksionin më të fundit të stolive luksoze të firmës.

Llambadarët, detajet e stilit Baroque, apo perdet prej kadife, gjithçka nga Pallati i Versajës është mbërthyer në stolitë e këtij sezoni. Mbi të gjitha, skutat e fshehta të pallatit ishin inspirimi i saj kryesor.

Imazh i ngjashëm

“Imagjinoja shpirtin dhe atmosferën e këtyre vendeve që nuk i di kush, dhe romancën në to. Të krijohet ideja e gjërave të fshehura dhe fantazmave të së kaluarës.” – tha ajo.

Jo vetëm kaq; skutat e fshehta janë përfshirë edhe në stoli, pasi mekanizma të tyre zbulojnë të tjera detaje dhe xhevahire brilantë.

Shijojini stolitë e reja nga “Dior” në fotot e mëposhtme.

"APPARTEMENTS DE MESDAMES MOULURE" RING

"CHAMBRE DU ROI" NECKLACE

"COUR DE MARBRE" NECKLACE

"SALON D'APOLLON" NECKLACE

"SALON DE DIANE" EARRINGS

"SALON DE MARS BRIOLETTE" EARRINGS

"SALON DE MARS GLACE" EARRINGS

"ACANTHE FONTANGE" NECKLACE

"GUIRLANDE SAPHIR ROSE" NECKLACE

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *