Ndahen Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017/ Ja fituesit

U zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards. Shawn Mendes rrëmbeu tre çmime, ndërsa këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa mori çmimin Best New. Mes repistëve që pretendonin dhe ia dolën me sukses të merrnin një trofe ishin Kendrick Lamar dhe Eminem, ndërkohë që garonin DJ Khaled, Kyle, Drake dhe Future and Post Malone.

Shawn Mendes

Edhe pse është një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, në të u përfshinë gjithashtu edhe shumë prodhime amerikane.

Shfaqja u prezantua nga këngëtarja britanike me origjinë shqiptare, Rita Ora (Sahatçiu), e cila befasoi me atë dalje me rrobëdeshambër në tapetin e kuq, por edhe gjatë prezantimit.

Rita Ora

Ja fituesit e çmimeve “MTV EMA” për vitin 2017 sipas kategorive:

Best Song

Shawn Mendes, “There’s Nothing Holdin’ Me Back”

Clean Bandit, “Rockabye” Feat. Sean Paul & Anne-Marie
DJ Khaled, “Wild Thoughts” Feat. Rihanna, Bryson Tiller
Ed Sheeran, “Shape of You”
Luis Fonsi & Daddy Yankee – “Despacito” (Remix) Feat. Justin Bieber
Best Artist

Shawn Mendes

Ariana Grande
Ed Sheeran
Kendrick Lamar
Miley Cyrus
Taylor Swift

Best Look

Zayn

Dua Lipa
Harry Styles
Rita Ora
Taylor Swift
Best New

Dua Lipa
Julia Michaels
Khalid
Kyle
Rag’n’Bone Man

Best Pop

Camila Cabello
Demi Lovato
Miley Cyrus
Shawn Mendes
Taylor Swift

Best Video

Kendrick Lamar, “Humble”

Foo Fighters, “Run”
Katy Perry, “Bon Appetit” Feat. Migos
Kyle, “iSpy” Feat. Lil Yachty
Taylor Swift, “Look What You Made Me Do’”

Best Live

Ed Sheeran

Bruno Mars
Coldplay
Eminem
U2

Best Electronic

David Guetta

Calvin Harris
Major Lazer
Martin Garrix
The Chainsmokers

Best Rock

Coldplay
Foo Fighters
Royal Blood
The Killers
U2

Best Hip Hop

Eminem

Drake
Future
Kendrick Lamar
Post Malone

Best Alternative

Thirty Seconds to Mars

Imagine Dragons
Lana Del Rey
Lorde
The xx
Biggest Fans

Shawn Mendes

Ariana Grande
Justin Bieber
Katy Perry
Taylor Swift

Best Canadian Act

Shawn Mendes

Drake
Justin Beiber
The Weeknd
Alessia Cara

Best Push

Hailee Steinfeld
Jon Bellion
Julia Michaels
Kacy Hill
Khalid
Kyle
Noah Cyrus
Petite Meller
Rag’n’Bone Man
SZA
The Head and The Heart

BEST WORLD STAGE

The Chainsmokers – Live from Isle of MTV Malta 2017
Steve Aoki – Live from Isle of MTV Malta 2016
Kings of Leon – Live from Oude Luxor Theatre, Rotterdam, The Netherlands 2016
Tomorrowland 2017
DNCE – Live from Isle of MTV Malta 2017
Foo Fighters – Live from Barcelona, Spain 2017

Best U.K. & Ireland Act
Louis Tomlinson


Best Italian Act
Ermal Meta

POWER OF MUSIC
Rita Ora

GLOBAL ICON
U2

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *