Serena Williams, rikthimi i mamasë kampione 0 147

Ka tërhequr vëmendjen e revistave prestigjioze rikthimi i yllit të tenisit në tapetin e kuq, dy muaj pas lindjes së Alexis Olympia. Serena Williams dekoroi miken e saj Gigi Hadid, së cilës i beson: “Do t’i besoja vajzën time”. Mëmësia ndërkaq shkon mirë (me përjashtim të një babai “Xhepshpuar”). Në pritje të një sfide të re.

Fituesja e 23 turneve të Grande Slam ka vlerësuar modelen 22 vjeçare Gigi Hadid, që mesa duket është një prej mikeshave të saj më të besuara.

«Gigi, je i vetmi njeri në planet së cilës do t’I lija vajzën time për një natë” ka thënë në skenë para se ta përqafonte dhe t’I jepte Çmimin “Gruaja e vitit”. Dhe më tej: “E njoh qëkur ishte fëmijë dhe edi që është një grua që i arrin qëllimet e saj. Dhe për t’i arritur është e nevojshme të impenjohesh me vullnet dhe të bësh sakrifica.

 

Serena Williams, 36 vjeç, është bërë nënë prej 10 javësh. Edhe pse ende nuk është kthyer në fushën e tenisit, kampionia sapo ka kaluar vijën e finishit, eventin e parë publik që nga lindja e vajzës së saj Alexis Olympia, dhe mburret me profilin shoqëror prej mbi 100 mijë ndjekësish. Nëna lehonë është rikthyer në shoqëri në tapetin e kuq njujorkez të Çmimeve të Gruas magjepsëse  të vitit (Glamour Women of the Year Awards).

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *