Nga vizat e mohuara te modelet e dëbuara, telashet e sfilatës në Kinë të Victoria’s Secret 0 238

Kjo sfilatë nuk ka të bëjë, të gjitha telashet dhe problemet e Victoria’s Secret Fashion Shoë 2017 organizuar në Kinë mes vizave të mohuara dhe modeleve të dëbuara.

Gjithçka gati për Victoria’s Secret Fashion Show të Shangait. Ose të paktën kështu është në letra, sepse në praktikë gjërat janë pak të komplikuara.

Për atë që nuk e di, është hera e parë që sfilata më e pritur e vitit mbahet në Lindje, tregu në të cilin brand-i po kërkon të zgjerohet.

Por nëse nuk pati probleme të mëdha sa i përket hapjes së dyqaneve të para, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për organizmin e eventit, që është më i ndërlikuar se parashikimi.

Mes vizave të mohuara dhe modeleve të dëbuara nga territori kinez, ja gjithçka që po ndodh

cover consigli viaggio modelle victoria secret mobile

Problemi i refuzimit të vizave

Edhe pak ditë mbeten deri më 28 nëntor, ditën kur është planifikuar parada, e cila do të transmetohet si zakonisht nga CBS në mes të dhjetorit, por organizatorët duhej të revolucionarizonin pjesërisht pjesëmarrësit.

Arsyeja? Qeveria kineze ka refuzuar kërkesat për viza për disa modele.

Bëhet fjalë për ruset Julia Belyakova, Kate Grigorieva dhe Irina Sharipova, si dhe ukrainasen Dasha Khlystun.

Nuk dihet pse ky refuzim, sidomos duke pasur parasysh deklaratat e disa agjencive të shtypit Lindor, duke pretenduar se marrëdhëniet midis këtyre vendeve janë idilike.

FASHION-US-VICTORIA’S SECRET-SHOW

Marrëveshja Gigi Hadid

Ndër vizat e pranuara, është ajo e Gigi Hadid, e cila kishte konfirmuar shtatorin e kaluar se do ishte zgjedhur nga marka e të brendshmeve për të tretin vit radhazi.

Është mëkat që mes modeles dhe popullit kinez nuk ka marrëdhënie shumë të mira, qëkur ka publikuar një video, që dikush në Kinë ka gjykuar sulmin, në të cilën zgjat sytë me gishta për t’i bërë si bajame.

Ishte në fillim të shtatorit dhe nuk është folur më, por që atëherë raportet kanë mbetur të tensionuara dhe pak ka shërbyer mbrojtja e të dashurit Zayn Malik.

modelle cinesi victoria secret

Pjesëmarrëset ad hoc

Për të kompensuar akullin rreth zgjedhjes së Gigit, e cila luan për pjesën tjetër të botës me më shumë se 36 milionë ndjekësit e saj, Victoria’s Secret ka vendosur të thërrasë më shumë modele aziatike se zakonisht.

Katër prej tyre tashmë mund të konsiderohen si veterane (Liu Wen, Sui He, Ju Xiaowen dhe Ming Xi), të të cilave u janë shtuar dy të reja Xin Xie dhe Estelle Chen.

liu wen victoria secret

Victoria’s Secret në pushtimin e Kinës

Që marka e të brendshmeve i ka hedhur sytë mbi tregun kinez , tashmë është e dukshme.

Shkurtin e kaluar është përuruar në Shangai dyqani i parë. Pak më vonë erdhi ai i Chengdu dhe deri në fund të vitit duhet të mbërrijë në Pekin.

Në këtë kontekst, vendimi për të organizuar paradën në Shangai është vënë në vend për të tërhequr syrin për të gjithë konsumatorët aziatikë, të cilët deri më tani kanë qenë të kufizuar për të parë nga jashtë.

Strategjia është thënë shpejt,  sektori intim është mjaft i fragmentuar, midis markave vendore dhe markave ndërkombëtare. Kjo është arsyeja pse Victoria’s Secret beson se mund të ketë vend për t’u bërë lider, veçanërisht në grupmoshën prej 20 deri në 30 vjeç.

jasmine tookes angeli victoria secret

Numërimi i modeleve

Ndërkohë Instagram tashmë ka filluar numërimin.

Gjithashtu janë konfirmuar në tokën kineze  veteranet: Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Elsa Hosk, Jasmine Tookes, Josephine Skriver, Lais Ribiero, Lily Aldridge, Martha Hunt, Romee Strijd, Sara Sampaio, Stella Maxëell, Taylor Hill dhe Candice Sëanepoel.

Nuk do të jetë edhe këtë vit Behati Prinsloo, e cila në shtator njoftoi shtatzëninë e dytë.

Është konfirmuar, përveç Gigit edhe Bella Hadid, së bashku me shumë të reja të tjera.

Ende të panjohur, të ftuarit muzikorë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *