Tendencat e vitit për vendet më të apasionuara pas modës! 0

Nëse mendoni se britanikët janë të dashuruarit pas ‘millennial pink’, atëherë gaboheni. Sipas studimit më të fundit, ky vit ka patur dy tendenca të cilat i kemi parë masivisht kudo: roza milieniale dhe logot. Beretat janë i treti ndër trendet që do të pushtojnë rrjetet sociale.

Rezultatet kanë treguar se Italia, Suedia, Amerika dhe Danimarka janë vendet më të apasionuara pas palltove e xhaketave. Në Itali, mnizotëruan palltot e çdo lloj gjatësie, ndërsa në Stokholm u dalluan xhaketat e xhupat e fryra shumë. Ndërsa, amerikanët ndoqën më së shumti peliçet në këtë drejtim.

Anglia u shqua këtë vit për këpucët dhe çizmet ngjyrë metalizato, kur në të njejtën kohë Korea e Jugut preferoi trikot me mëngë të gjera e më të gjata nga normalja. Tailanda u çmend pas rozës mileniale, Gjermania dalloi për kostumet e femrave. Një studim i tillë u bazua kryesisht në postimet e përdoruesve në Instagram. Kështu që, sa më shumë hashtag!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *