Tre vite pa Dr. Florin, dedikimet prekëse të bashkëshortes dhe VIP-ave shqiptarë

Janë mbushur plot 3 vjet që nga vdekja e artistit të njohur dhe të dashur nga të gjithë, Dr. Flori i ish-grupit “West Side Family”.

Ai u nda nga jeta në moshën 35-vjeçare, duke lënë pas bashkëshorten Blerina dhe dy fëmijët e tij, vajzën Kaltrina dhe djalin Daniel.

Image result for dr flori familja

Image result for dr flori femijet

Ngjarja ndodhi në 17 nëntor 2014, në shtëpinë e tij në Tiranë, kur bashkëshortja, Blerina, e ka gjetur në gjendje të pakontrolluar dhe me vështirësi në frymëmarrje.

Ajo lajmëroi me telefon vëllain e Dr. Florit, Albanin, dhe të dy e dërguan në ambulancë, ku iu injektua adrenalinë.

Gjatë transportit për në qendrën spitalore “Nënë Tereza”, ai ndërroi jetë dhe mbërriti i vdekur në spital, rreth orës 10:20.

Sot, Blerina kujtoi bashkëshortin e saj të ndjerë me një foto në Instagram, ku shfaqet Flori me fëmijët e tij, dhe shkruan “Sot tre vjet pa babin”.

Ka pasur komente nga shumë persona, të cilët ngushëllojnë familjen e Dr. Florit dhe kujtojnë artistin e dashur nga të gjithë.

Po ashtu, nuk kanë munguar as dedikimet nga miq dhe kolegë të Florit, si Landi Hysi, Aurela Gaçe, Ermal Mamaqi.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *