Aktori shqiptar me shqiponjë në krah, po çmend femrat amerikane

Aktori shkodran Niko Pepaj ka mundur të hyjë në kinematografinë amerikane dhe të luajë role të rëndësishme, ku përveçse spikati si aktor, është shumë i pamshëm dhe seksi.

Ajo që bie në sy teksa shikon fotot e Nikos janë tatuazhet e tij. Por njëri më i veçantë edhe për aktorin shqiptar është shqiponja. Shpeshherë në Instagramin e tij poston imazhe ku tregon se ndihet krenar që është shqiptar.

Niko Pepaj ka luajtur në disa filma amerikanë si: “How to Get Away With Murder”, “Awkward”, “Bosch”, “Web Atlas”, “Daytime Divas” etj. Gjithashtu, 26-vjeçari ka qenë gjithashtu protagonist në klipin e Selena Gomez “A year without rain”.

Ai ka lindur në Shkodër, por është rritur në Detroit, Michigan. Në moshën 14 vjeçare Niko u zhvendos në San Diego, Kaliforni ku në vitin 2009 u diplomua në “Canyon Crest Academy”.

Pas shkollës Niko u shpërngul në Los Angeles ku filloi karrierën si model duke u bërë imazh i shumë reklamave.

Niko ka luajtur rol kryesor në filmin “My Super Psycho Sweet 16”, më pas mori famë me rolin në serialin “Bunheads”, “How to Get Away With Murder” etj. Roli i tij i fundit ishte në serialin “Daytime Divas”.

 

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *