QUIZ: A jeni njohëse e mirë e këpucëve të shtrenjta? 0 380

Imitimet, edhe pse një fenomen që luftohet çdo ditë e më shumë, mbeten ndër format më të shpeshta të qarkullimit të mallit. Shpesh nga pamundësia ekonomike, por jo dhe rrallë herë nga informacioni i mangët, gabojmë në zgjedhjet mes falses dhe origjinales. Kjo, vetëm në rastet kur artikulli nuk blihet në dyqanin e firmës.

Përpos çantave, një tregues i mirë nëse e njihni “të shtrenjtën” ose jo janë edhe këpucët. Mos harroni që Carrie Bradshaw do ta zgjidhte me shpejtësinë e erës quizin e mëposhtëm. Po ju, sa njohuri keni në këtë drejtim? Zbulojeni më poshtë, duke zgjedhur njërin nga opsionet për pyetjen: “Cili nga versionet është më i liri?”:

Këpucët A – Christian Louboutin, $675
Këpucët B – Go Jane, $17

Këpucët A – DSquared2, $1655
Këpucët B – Forever 21, $35

Këpucët A – Saint Laurent, $955
Këpucët B – Lulu’s, $36


Këpucët A – Top Shop, $71
Këpucët B – Marni, $1370


Këpucët A – Tabitha Simmons, $545
Këpucët B – Sole Society, $70


Këpucët A – Vans, $55
Këpucët B – D&G, $2375

 

Këpucët A – Giuseppe Zanotti, $550
Këpucët B – River Island, $100

 


Këpucët A – Tree CCC, $35
Këpucët B – Sophia Webster, $575

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *