Jennifer Lawrence: Ende s’e kam kapërcyer skandalin me fotot e mia nudo, nuk denoncova 0 718

Aktorja 27-vjeçare shpjegon (më në fund) se pse ajo kurrë nuk e denoncoi kompaninë Apple pasi fotografitë e saj private ishin shpërndarë në rrjet

Kur mendojmë për Jennifer Lawrence, me siguri na vijnë ndërmend rolet e saj kinematografike si X-Men, Mother, Passengers ose Games Hunger, por nuk mund të harrojmë  skandalin e fotografive të  saj të zhveshura të shpërndara në rrjete disa vjet më parë .

Ishte viti 2013 dhe aktorja amerikane ishte vetëm 23 vjeç kur një haker u vërsul në iCloudin e saj personal dhe publikoi një seri fotografish private të Jennifer në internet, ku aktorja u shfaq lakuriq dhe në qëndrime provokuese. Fotot u drejtuan tek një njeri që po frekuentonte dhe ishte tërësisht private. Në muajt pas incidentit, Laërence publikisht denoncoi përvojën e rrjeteve sociale, duke e përshkruar atë si një krim seksual ose shkelje të privatësisë.

Kohët e fundit, aktorja u intervistua nga Scott Feinberg për programin amerikan “The Hollywood Reporter’s Awards Chatter Podcast” dhe pyetjes nëse fitoi kauzën për zbulimin e fotografive të saj private?,  Jennifer thotë se ende nuk ka ardhur në terma ligjorë. “Sapo ndodhi, nuk dija të thosha, isha pa fjalë, ende e kuptoj se çfarë më ka ndodhur”, thotë ylli hollivudian.

Jennifer Lawrence | ELLE UK

“Ndjehesha sikur i gjithë planeti kishte zbarkuar në dhomën time. Nuk kishte asnjë person në botë që nuk kishte parë fotot e mia të zhveshura. Mund të ndoshesha në një Barbecue me miqtë dhe dikush mund të nxirrte celularin dhe t’u tregonte fotot e mia gjithëve “.

Aktorja rrëfen se shumë gra e kontaktuan më vonë për t’i kërkuar asaj të padisë, pasi sistemi i privatësisë padyshim nuk ishte i sigurt. Edhe pse Lawrence u provua emocionalisht dhe u zemërua, ajo kurrë nuk u ankua. “Asgjë nuk do të më jepte paqe pasi e gjithë bota kishte parë fotografitë e mia lakuriq, të drejtuara vetëm tek Nick (Holt),” pranon aktorja.

Jennifer Lawrence and then-boyfriend Nicholas Holt | ELLE UK

Hakeri Edward Majerczyk u arrestua në Çikago dhe u dënua me 9 muaj burg. Megjithëse ligji ndërmorri veprime për krimin e shkeljes së privatësisë, Jennifer Lawrence publikisht thotë se ajo është ende e tronditur nga ajo që i ndodhi atij në vitin 2013. Gjatë intervistës, aktorja kujton kur një njeri në rrugë vraponte pas saj, duke fyer atë që kishte qenë një shembull i tmerrshëm për vajzat e reja, duke e detyruar atë të vrapojë në banjën e një lot dhe të shpërthejë në lot. “Ndjeva sikur të kisha lënduar dikë.”

Pas akuzave për ngacmime seksuale të bëra nga regjisori Harvey Weinstein, të cilat dolën në dritë muajin e kaluar, ylli e përshkruan mikun e saj si figurë babai për karrierën e saj.

Jennifer Lawrence and Harvey Weinstein | ELLE UK

“Kam dëgjuar shumë gjëra të këqija për të, por ka qenë si një baba për mua”, tha Lawrence. “Ai kurrë nuk ka pasur sjellje të papërshtatshme me mua. Gjithmonë kam menduar që të dy kemi një marrëdhënie të mirë.” Edhe pse ka shumë të famshëm që denoncojnë meshkujt për ngacmime seksuale në punë, duke përfshirë Rose McGowan, Gwyneth Paltrow, Natalie Portman dhe Angelina Jolie, Jennifer Lawrence pretendon se kurrë nuk u takua me burra që përdorën fuqinë e tyre për të abuzuar me të.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *