14 hotelet ku mund të flini nën yje dhe duke ëndërruar syhapur 0 641

Në këto hotele nuk do të jesh në gjendje të flesh, sepse janë një ëndërr me syhapurNëse keni ëndërruar gjithmonë të flini në fund të detit ose në re, këtu janë adresat e duhura për të kaluar një natë të paharrueshme.

Robot Hotel, Nagasaki

Në këtë hotel shumë të veçantë, stafi përbëhet nga robotët: në recepsion ju do të jeni i mirëpritur nga një njeri apo një android me ngjashëmri njerëzore apo me pamje dinozauri. Kushton rreth 50 euro nata dhe ndodhet në Nagasaki të Japonisë.

Attrap Rêves, Francia

Një hotel popullor, i bërë nga flluska plastike transparente, e vendosur në një pyll të vogël të qetë ku mund të flini nën yje. Gjendet në brendësi të Marsejës, në jug të Francës. Flluskat janë në distancë nga njëra-tjetra për të siguruar privatësinë maksimale.

Kakslauttanen, Lapponia

Në zemër të Lapland, në Rrethin Polar Arktik, ndodhet një nga hotelet më të famshme eskimezë në botë. Kupola prej xhami ju lejon të shihni natën polare nga një pikëpamje e privilegjuar, e cila është e rehatshme nën jorganin me pupla!

The Manta Resort, Zanzibar

Një nga shtëpitë njëkatëshe më piktoreske në botë është e vendosur në Oqeanin Indian, përballë Tanzanisë, në ishullin e Pembas, që është pjesë e arkipelagut Zanzibar. Pak metra larg bregut mund të qëndroni në këtë luks të tejdukshëm me kamerën nënujore, ku mund të admironi peshq të gjallë, shkurre dhe peshkaqenë pengues që kalojnë atje. Një natë kushton rreth 1.200 euro.

Jules Undersea Lodge, Florida

I vetmi hotel nëndetës i SHBA-së i vendosur në Keys të Floridas ka një suitë me pamje nga guma koralore e lagunës. Emri i tij është një homazh për Jules Verne, autor i romanit mitik Njëzet mijë libra nën det.

Wonderland WaterWorld, Cina

I ndërtuar mbi një shkëmb që tejkalon mbi 100 metra, ky hotel me 5 yje ka një çati të gjelbër të mbuluar me gjelbërim, një ujëvarë të ndërtuar dhe rreth 400 dhoma mahnitëse. Do të quhet Shimao International dhe do të jetë gati për 2018.

IceHotel, Svezia

Hoteli i parë dhe origjinal i akullit ndodhet në Jukkasjärvi, në veri të Suedisë. Është i hapur nga dhjetori në prill, kur është aq ftohtë sa që praktikisht nuk ndjen ndonjë ndryshim në temperaturën brenda dhe jashtë. Suitat janë zbukuruar me skulptura madhështore të akullit.  Kushton 130 euro për një natë.

Më shumë se një hotel është një projekt artistik i duetit zviceran L / B (Sabina Lang dhe Daniel Baumann). Krijuar në një kontenier me dritare panoramike, deri në vitin 2009 u instalua në çatinë e Palais të Tokios me pamje mahnitëse të Kullës Eiffel. Tani është kthyer në Zvicër.

Free Spirit Spheres, Canada

Quhen Eva, Eryn dhe Melody të tre sferat që varen në pemë në Vancouver Island. Ata kushtonin 155 dollarë një natë për një person – një eksperiencë e paharrueshme në qoftë se udhëtoni vetëm. Por do të jetë zhurmat e pyllit që do të të bëjnë shoqëri…

The Time Capsule Hotel, Malesia

George Town është hoteli më kompakt në botë, shtretërit e tij janë kapsula mikroskopike, por me të gjitha rehatitë e hi-tech që mund të ëndërroni. Nga 18 euro për një natë.

Pioneertown, California

Është një film i rremë që risjell atmosferën e perëndimit të largët. Këtu ju mund të hani në sallon dhe të flini në motel, duke bërë një kërcim prapa në kohë: midis indianëve dhe kaubojëve.

Giraffe Manor, Nairobi

Në këtë shtëpizë gjirafat shtrijnë qafën që t’ju japin shuplaka me: mirëmëngjes. Është ndërtuar në vitet ‘30 dhe ka të gjithë hijeshinë e asaj kohe. Nëse shkoni në Kenia për një safari ju nuk mund ta humbisni atë!

Jumbo Stay, Stoccolma

Është një hotel shumë origjinal ku të kaloni natën në qoftë se fluturimi juaj është vonë: është ndërtuar brenda një Boeing 747 të vërtetë, shumë afër Stokholmit Arlanda Airport. Dhe ka një pamje unike të pistës së uljes! Nga 45 euro për një natë.

Disneyland Hotel, Parigi

Është si të flesh në kështjellën e një princeshe, me dallimin se është e gjitha e vërtetë! Kjo resort turistik ndodhet dy hapa nga Disneyland Paris dhe ka suita familjare (nga 450 euro në natë)

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *