Zbukurimet e Krishtlindjes së parë të çiftit Trump në Shtëpinë e Bardhë

Zbuloni me ne dekorimet e mrekullueshme të zgjedhura nga Zonja e Parë Melania Trump për dekorimet e Krishtlindjeve të shtëpisë më të famshme të Amerikës.

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

Kush priste një fitore të kitsch për krishtlindjet e para të Donald dhe Melani Trump në Shtëpinë e Bardhë do të zhgënjehet. Zonja e Parë i la të gjithë gojëhapur duke zbuluar veshje tradicionale, elegante dhe chic.

TOPSHOT-US-HOLIDAY-CHRISTMAS

Asgjë e zbehtë, por aq shumë dritë, e favorizuar nga zgjedhja e së bardhës si ngjyrë mbizotëruese, kristale akulli (të rreme) dhe dëbora, për një Krishtlindje të frymëzuar nga atmosferat dimërore të Arrëthyesit.

Çifti i parë i bashkëshortëve presidencialë që zgjodhi këtë temë për zbukurimet  ishte Jackie Kennedy për Krishtlindjen e vitit 1961.

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

Zbukurimet për Krishtlindjet 2017 numërojnë 53 pemë, 71 kurora dhe më shumë se 12,000 dekorime të përgjithshme, duke përfshirë edhe ëmbëlsirën tradicionale të Shtëpisë së Bardhë, këtë vit e mbuluar me qirinj, për një total prej mbi 130 kilogramësh.

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

Për bredhin tradicional të vitit, ai i vendosur në dhomën e kaltër, u zgjodh një pallua i bukur blu i përzier me ar saten, i ndezur nga dritat e ngrohta.

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

Shumë nga dekorimet janë bërë nga fëmijët e ushtarëve të bazës Andrews në Uashigton DC, më të cilët Melania u takua gjatë prezantimit zyrtar në shtyp, duke u treguar e qeshur dhe me vendosmëri në anën e tyre.

The White House Previews Its Holiday Decorations

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

US-Christmas-army

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

The White House Previews Its Holiday Decorations

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

US-HOLIDAY-CHRISTMAS

US-HOLIDAY-CHRISTMASThe White House Previews Its Holiday Decorations

Më pas në profilin e saj në Instagram Zonja e Parë ndau një video shumë të bukur, që e tregon Melaninë të përfshirë në të gjitha zgjedhjet nga seleksionimi i materialeve deri te ngjyrat dhe zbukurimet.

The White House Previews Its Holiday DecorationsThe White House Previews Its Holiday DecorationsUS-HOLIDAY-CHRISTMASUS-HOLIDAY-CHRISTMASThe White House Previews Its Holiday DecorationsThe White House Previews Its Holiday Decorations

Një gjë është e sigurt që shija në dekorime të brendshme nuk i mungon.

US-HOLIDAY-CHRISTMASUS-HOLIDAY-CHRISTMASUS-HOLIDAY-CHRISTMASUS-HOLIDAY-CHRISTMASUS-Christmas-armyUS-Christmas-armyUS-HOLIDAY-CHRISTMAS

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *