Prezervativë në derën e Eli Farës, përndjekësi me probleme mendore 0 254

Ndonëse ngjarja ka ndodhur që në qershor të këtij viti, vetëm tani së fundmi është dhënë vendimi për të riun 22-vjeçar që përndiqte këngëtaren Eli Fara.
Sipas gazetës “Panorama”, ai ka lënë prezervativë në derën e apartamentit të artistes, por Eli Fara nuk ka zgjedhur të bëjë kallëzim për rastin.Image result for eli fara

Ka qenë një parukiere, e cila është përndjekur nga i njëjti person në të njëjtën mënyrë, e cila e ka dërguar çështjen në polici. I riu me probleme mendore quhet Gertjan H., 22 vjeç, banues në Tiranë.

Vendimi i Gjykatës së Tiranës vendos masën “mjekim të detyruar spitalor” për të riun, pasi ai vuan nga çrregullime mendore dhe nuk mund të burgoset për aktet e kryera.

Image result for eli fara

Vendimi përfundimtar i Gjykatës së Tiranës është dhënë më 16 tetor 2017, ndërsa këngëtarja nuk ka dhënë dëshmi në gjyq për rastin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *