Si të shijoni të dielat e dimrit pa u mërzitur? 0 214

Nëse e diela e dimrit të duket sikur është kohë e humbur, ne do t’ju ndryshojmë mendjen për ta bërë fundjavën tuaj të relaksuar (dhe të kënaqshme)Carrie Bradshaw poltrona

Dimri është një sezon i vështirë, përveç atmosferës së Krishtlindjes, ndiejmë një nostalgji të madhe për ngrohjen, dritën dhe diellin.

Është periudha kur energjitë tona pësojnë shpesh ujle – ngritje dhe sidomos të dielave, vetëm duam të flemë.

Sa herë, keni kaluar një të dielë ë kaluar duke mos bërë asgjë, a keni kuptuar se keni humbur diçka dhe nuk keni shfrytëzuar kohën e lirë që keni në dispozicion?

Për të shmangur këtë ndjenjë, këtu janë katër sugjerime që do t’ju bëjnë të kënaqeni më mirë me të dielat tuaja të dimrit.

Bridget Jones letto

Hiqni pizhamet

Për të qenë rehat dhe ngrohtë, për të shijuar ditën ju duhet të hiqni pizhame tuaja.

Vishuni pa u shqetësuar shumë për make up-in dhe mendoni për gjërat që dëshironi të bëni për shkak të mungesës së kohës.

Bëni një listë dhe filloni të vlerësoni kur mund t’i bëni.

Ryan Reinolds pizza

Ndani ditën

Mendoni për ditën tuaj të ndarë në momente pushimi dhe momente të tjera active, në të cilat mund të konsultoheni me listën.

Për shembull, mund të rrish në divan deri në mesditë dhe pastaj të shkosh në kinema, ose të vizitosh një ekspozitë.

Kështu do të shpëtoni nga ndjenja e bezdisshme se e kaluat kot ditën tuaj

Serena e Blair letto

Luani

A nuk doni të largoheni nga shtëpia? Luaj, është një nga mënyrat më të mira për të shijuar kohën me cilësi.

Ju mund të organizoni pasdite në shtëpi me miqtë duke përdorur lojëra tavoline ose të luani me imagjinatën tuaj, duke përgatitur ëmbëlsira me përbërës sezonalë (të shkëlqyera me gështenja ose kanellë), ose mund të argëtoheni duke përgatitur dhuratat e para të Krishtlindjeve të bëra për kolegët dhe miqtë.

Çfarëdo që vendosni të bëni, do të jeni të kënaqur.

SEX AND THE CITY, Sarah Jessica Parker, (Season 6), 1998-2004, © HBO / Courtesy: Everett Collection

Krijoni një SPA në shtëpi

E ku ka më mirë se një e dielë e ftohtë dimri për të krijuar një banjë në shtëpi?

Kur (nga mesdita) ju keni mbaruar të gjitha seritë televizive ekzistuese, ju mund të mendoni për disa orë që t’ia kushtoni mirëqenies tuaj.

Ju mund të filloni me një dush të nxehtë me scrub, maskat e flokëve, kremërat e trupit dhe fytyrës që mund të krijoni edhe ju vetë duke ndjekur mësimet që gjenden lehtësisht në internet.

Ditët e dimrit nuk do të ishin kurrë kaq të bukura (dhe produktive!).

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *