18 këngët që do t’ju japin edhe më shumë energji gjatë vrapit!

Edhe pse jo të gjithë përfshihen në këtë kategori, vrapi i mëngjesit apo i pasdites ka fansat besnikë, të cilët nuk dorëzohen pa asnjë arsye. Shi, borë, diell, temperatura maksimalisht të nxehta, ngricë – asgjë nga këto nuk ka rëndësi nëse vërtet e adhuroni ta përfshini këtë aktivitet në ditën tuaj. Dhe mos na gënjeni duke thënë që nuk ndiheni xhelozë!


Përpos ruajtjes së formave fizike, vrapi ndihmon në eleminimin e stresit dhe rritjes së energjisë trupore, duke mbajtur larg rrezikun nga sëmundje të ndryshme e të rënda. Por, shumica e vrapuesve parapëlqejnë vetminë në këtë periudhë të dedikuar këtij aktiviteti, edhe pse nuk ndihen dhe kaq vetëm. Me kufjet në vesh, vrapuesit e rregullt zakonisht kanë një listë muzikore dedikuar vetëm këtyre orëve.

Nga ana tjetër, jo çdo muzikë është idealja përgjatë këtij aktiviteti. Kështu, ne ju sugjerojmë më poshtë 18 këngë që do t’ju shtojnë energjinë për të bërë edhe më shumë kilometra. I keni dëgjuar disa prej tyre?

1. “A Lonely Night” – The Weeknd

2. “Influence” – Tove Lo feat. Wiz Khalifa

3. “Change Your Mind (No Seas Cortes)” – Britney SPears

4. “Sneakin'” – Drake feat. 21 Savage

5. “Love on the Brain (Gigamesh Remix)” – Rihanna

6. “Greedy” – Ariana Grande

7. “Body Moves” – DNCE

8. “In My Feelings” – Verse Simmonds

9. “Norf Norf” – Vince Staples

10. “Let Me Love You” – DJ Snake feat. Justin Bieber

11. “Only You” – Ellie Goulding

12. “No Church in the Wild” – Jay Z and Kanye West feat. Frank Ocean and The Dream

13. “Crown on the Ground” – Sleigh Bells

14. “Jumpman” – Drake and Future

15. “Love on Top” – Beyonce

16. “Focus” – Ariana Grande

17. “Champagne Problems” – Nick Jonas

18. “Odd Look” -Kavinsky feat. The Weeknd

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *