50 këngët më të mira të vitit, dhe kjo këngëtare shqiptare është në listë!

Jemi në përfundim të vitit 2017, dhe në këtë situatë, duhen bërë bilancet në fusha të ndryshme të jetës, me muzikën duke qenë njëra prej tyre.

Revista prestigjioze “Rolling Stones” e ka marrë përsipër këtë mision, dhe ka shpallur 50 këngët më të mira të vitit, ku ka një surprizë: artistja shqiptare, Dua Lipa, ndodhet në të!

Rezultate imazhesh për dua lipa

Prisnim që ta shihnim shqiptaren me këngën “New Rules” aty, që korri goxha sukses me fansat, por në vend të saj kemi këngën “Lost in your light”.

Dua ka zënë vendin e 34-t, duke lënë pas edhe Miley Cyrus, me këngën “Malibu”.

Ndërkohë, as Bebe Rexha e as Rita Ora nuk kanë mundur të renditen, edhe pse kanë sjellë mjaft produksione si “Your Song”, “Anywhere”, “Meant to Be”, “I Got You” etj.

Rezultate imazhesh për bebe rexha rita ora

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *