12 gjëra që duhet të dini mbi Gwen Stefani

Ka një buzëqeshje shpërthyese, është një bjonde super e fortë dhe është një kameleonike e pamjes. Gwen Stefani ka shumë për të të treguar për jetën e saj si këngëtare, aktore dhe stiliste. Ja se çfarë duhet të dini për të.

Është e vështirë për të gjetur diçka që Gwen Stefani nuk di të bëjë mirë. Me pak fjalë, ajo është një këngëtare, aktore dhe stiliste. Dhe pastaj ajo është një bjonde super e fortë!

Numrat e saj

Ne menjëherë ju japim numrat për t’ju bërë të kuptoni se sa e fortë është Gëen Stefani: në karrierën e saj ajo ka shitur më shumë se 40 milionë albume dhe albumi i saj i fundit si soliste, “This Is What the Truth Feels Like” lançuar në 2016, ka pushtuar majën e klasifikimeve Billboard 200. Karriera e saj e gjatë është e mbushur me suksese të mëdha dhe sot mund të thuhet se është këngëtare, aktore dhe madje edhe stiliste. Ajo ka bërë gjashtë albume me “No Doubt” dhe tre albume solo.

Daljet e para publike

Por le të fillojmë që nga fillimi. Gwen Stefani bëri debutimin e saj me grupin “No Doubt” në vitin 1987 dhe më pas, duke filluar nga viti 2000, ajo vazhdon karrierën solo, duke u larguar nga grupi i saj.

Po familja?

Gwen Stefani është me origjinë italiane-amerikane: babai i saj ka gjak italian dhe nëna irlandeze-skoceze. Një kureshtje pak? Ajo ka një motër dhe dy vëllezër dhe më i madhi, Erik, ishte një tastierist i “No Doubt”.

Puna e saj si stiliste

Gwen tregoi se në familjen e saj kishte shumë varëse rrobash dhe ajo, që kur ishte fëmijë, mbante rrobat e bëra nga ajo dhe nëna e saj. Do të jetë kjo ndoshta arsyeja, që ajo është e apasionuar për modën? Ajo filloi në 2004-ën pothuajse rastësisht dhe nisi linjen e saj të modës, L.A.M.B, e cila lidhej me muzikën dhe titullin e albumit të saj të parë solo, i cili ishte akronimi i Dashurisë, Angel, Music, Baby. Në koleksionin e saj ishin: veshje, aksesorë dhe madje edhe disa gurë të çmuar të modës së lartë. Ajo gjithashtu mori pjesë në Javën e Modës së Nju Jorkut dhe aktoret Halle Berry dhe Nicole Kidman ishin dëshmitë e saj.

Aktorja e “Zoolander” dhe “The Aviator”

As mundësia për të luajtur në ndonjë film nuk ka shpëtuar. Ajo mori rolet në “The Aviator” e Martin Scorsese dhe “Zoolander” e Ben Stiller

Pamja kameleonike

Pin-up, diva alla Marilyn Monroe dhe super pop si një libër komik. Gwen Stefani është një kameleon i vërtetë i pamjes dhe gjithmonë mendon për ne.

Flokët super-rock

E dini atë shprehjen që biondet argëtohen më shumë? Ja Gwen Stefani me ato pllaka platini mund të konfirmojë gjithçka. Dhe në model flokësh super rock mund të bëhet mësuesi juaj i besuar.

Grim prej dive

Ne kemi disa sigurime, dhe njëra nga këto është ajo për produktet e preferuara të Gwen Stefani. Duket se ajo nuk di të heqë dorë nga një penel i trashë në sy dhe një i kuq buzësh i zjarrtë. Është e përkryer për buzëqeshjen e saj shpërthyese (si zëri i saj)!

Fiksimi i saj mbi Instagram

Ajo i pëlqen qentë me një kreshtë punk dhe një veshje komike.

Mori pjesë në darkën e Shtëpisë së Bardhë kushtuar Italisë

Ata e thirrën atë për t’u bashkuar me ekipin Michelle dhe Barack Obama. Gjatë mbrëmjes plot me mysafirë që përfaqësonin Italinë, Gwen këndoi në skenë.

Jeta sentimentale

Në vitin 2015, Gwen Stefani u divorcua me Gavin Rossdale, lider i grupit Bush, me të cilin kishte qenë për 20 vjet dhe me të cilin kishte 3 fëmijë, Kingston James McGregor (2006), Zuma Nesta Rock (2008) dhe Apollo Bowie Flynn (2014). Ajo tani është e fejuar me Blake Shelton, një këngëtare dhe muzikant amerikan, i cili ishte në anën e saj në “The Voice”.

Një citim i saj

“Unë mendoj se të gjithë kanë dhunti dhe aftësi natyrore. Nëse mund të arrish sukses, ndihesh me të vërtetë mirë. Ka raste kur mendoj se kam bërë mirë dhe jam shumë krenare, por nuk zgjohem çdo mëngjes dhe them: “Uau, unë jam e mrekullueshme!”

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *