Efektet shok të modës për 2017-ën 0 665

Viti 2017 na ka dhënë shumë momente të paharrueshme të modës, si në tapetin e kuq, dhe në pasarela  ku stilistët kanë shkuar egërsisht pa kufizime midis koleksionit të vjeshtës-dimrit dhe pranverës-verës. Ne vendosëm që, për të lënë gjithçka prapa pa shumë keqardhje, ia vlen të bëjmë një përmbledhje të shkurtër të momenteve shokuese, për më mirë ose për keq….Xhinse si tanga. U shfaqën në pasarela në Tokio në 2017, një model i përsosur në verë, por jo në sezonin e ftohtë.

Këpucët Bufalo. Chiara Ferragni na kishte paralajmëruar me pamjen e saj, por pastaj një markë angleze i solli ato përsëri në modë. Stilët e Spice Girls Buffalo janë kthyer dhe është e vështirë të mos tronditeni, për mirë ose për keq.

Veshja në formë vagine. Fuqia e vajzës në modën e vitit 2018 të pranverës dhe verës tregon një seri veshjesh dhe aksesorësh të nënshkruara nga Namilia dhe me një vaginë të mishëruar.

Crocs të Balenciaga.Moda gjithashtu është bërë me kthime të mëdha. Ju menduat se Crocs, ai model i këpucëve plastike me vrima të vogla para, ishin të destinuara të zhdukeshin përgjithmonë, dhe në vend të kësaj, Balenciaga i riktheu në pasarelë. Të shkëlqyeshme edhe për ata që nuk janë shumë të gjatë.

Pantallonat në formë kofshe pule. kanë infektuar përdoruesit e Twitter-it

RompHim, tuta për burrat. Barazia e gjinive është gjithashtu edhe kjo: burrat si gratë duhet të jenë të lirë të veshin jumpsuits për momentet e tyre të rastësishme. A nuk janë të këndshëm?

Sandalet kunër shiut. Dimri dhe vjeshta janë një sezon i dëshpëruar për sandale. Nëse nuk keni veshje kundër shiut ja një sandale me një çorape të papërshkueshëm nga uji. Faleminderit Gucci.

Takat me rrota. Nëse ju keni një stil elegant dhe e doni palestër aq sa një takat 12, Yves Saint Laurent ka menduar për ju. Me këtë palë këpucë super-pop që kanë rrota të patinave të ndërtuara, testi i ekuilibrit është i garantuar.

Xhinset plastike. Një model i rehatshëm i verës me një mbështjellës plastike që lejon lëkurën të marrë frymë dhe mban temperaturën si sauna. Falënderojmë në këtë rast Topshop.

Streçet me penis. Një veshje për ata që duan të jenë të rehatshëm dhe kanë kurajo për t’i shitur.

Xhins efekt zhartier. Ata kanë një meritë të pamohueshme: nëse ju shtoni një kilogramë, ju nuk keni nevojë për t’i lënë ato mënjanë.

Çanta në formë karte higjienike, firmosur nga Moschino.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *