Gjithçka që duhet për Krishtlindje është blu! 0 230

Të lodhura nga veshja e kuqe klasike për Krishtlindje? Këtë dimër ju mund të zgjidhni për një ngjyrë më të dritheruese, por në të njëjtën kohë të sofistikuar: “Bluja është e kuqja e re”!

Sensuale, intensive dhe e përjetshme, në krye të tendencave të fundit është vetëm ajo: bluja që vjen si Pereandor në pasarelat e sezonit. Kjo ishte parashikuar nga Maria Grazia Chiuri, drejtoresha kreative e Dior gjatë shfaqjes së modës 2017-2018 Vjeshtë / Dimër, së bashku me Christopher Kane, De La Renta dhe Louis Vuitton.

Për dimrin e 2017-2018, kalohet nga blu e errët blu në blu mbretërore, të gjitha të përsosura për të veshur në raste të veçanta të tilla si festa e Krishtlindjeve apo të Vitit të Ri.

Për mbrëmje, këshilla është që të vishni në pëlhura elegante duke e kombinuar atë me aksesorë metali, ari ose argjendi.

Ndërsa për një look dite, vetëm përzjeni efektin formal të blusë me hije të lehta ose neutrale si një akull të bardhë.

Personalitetet më të guximshme mund të guxojnë të luajnë me ngjyra të ndritshme si roza e ndezur, portokallija, e verdha ose kadifja e kuqe.

Zbuloni të gjitha që duhet të keni për një Krishtlindje në blu!

alberta-ferrettiALBERTA FERRETTI, fustan blu me dantella te pjesa e sipërme dhe pala te fundi

BulgariBULGARI, portofol pitoni në blu të errët metalizato.

DiorDIOR, syze dielli blu dhe skelet shumë të hollë ari

Dolce&gabbanaDOLCE&GABBANA, këpucë me dantellë dhe kristale

Falconeri-(ä-blu-ma-non-si-vede-bene)FALCONERI, kanatiere mëndafshi ngjyrë blu dhe dantellë

guessGUESS, orë me fushë blu të dekoruar me gurë të ndritshëm

intimissimiINTIMISSIMI, reçipeta ngjyrë blu me dantellë

Louis-VuittonLOUIS VUITTON, çantë me rrip blu e errët dhe logo në lekurë

milunaMILUNA, unazë koleksioni “Le Gemme”  në ar, diamantë dhe zafir

Patrizia-PepePATRIZIA PEPE, fustan i gjatë blu i errët si sirenë, realizuar me dantellë

trussardiTRUSSARDI, jumpsuits kadife blu, elegante

zaraZARA, pallto blu me rrip të së njëjtit material dhe mëngë të gjata

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *