Keni marrëdhënie të shëndetshme? Me siguri keni shmangur këto 9 gjëra! 0 208

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë nga ato më idealet. Edhe pse mund të karakterizohet nga një dashuri e pamohueshme, nuk janë të pakta rastet kur vetë çifti nuk di të krijojë relata për t’u admiruar. Të tilla probleme shtyjnë në distancime që arrijnë deri në ndarje, e ndoshta dhe ju vetë nuk e keni kuptuar pse.

Në një lidhje, nuk mund të funksionojë vetëm me kontributin apo drejtimin e njërës palë. Kjo ndoshta ngjason si më klisheja e mundshme, por ja që është mëse e vërtetë. Nëse keni një lidhje të shëndetshme, atëherë ju keni shmangur që në fillim këto 9 gjëra:

1. Rikthimi tek debatet e mbyllura prej kohësh tashmë.
2. Të kërkoni falje oa sinqeritet.
3. Të fajësoni partnerin nëse ndodh diçka e keqe.
4. T’i mbani të fshehtë partnerit diçka nga jeta e tyre.
5. Postimi i diçkaje negative për tjetrin në rrjetet sociale.
6. Të ankoheni tëk të tjerë njerëz për partnerin.
7. Ta sillni jetën vetëm partnerit, duke mos i dhënë liri as vetes, as tjetrit.
8. Të mos pranosh të kërkosh falje.
9. Të mos pranosh të falësh.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *