A e dini cili është aktori më argëtues i të gjitha kohërave? 0 160

Një sondazh e kurorëzon aktorin të cilin ju nuk e keni harruar kurrë.

Ju bëri të qeshni, lëvizni, mallëngjeheni, reflektojnë. Ai u largua shumë herët me një gjest që dëshpëroi gjithë botën (ai kreu vetëvrasje në vitin 2014). Por Robin Williams ende konsiderohet si aktori më argëtues i të gjitha kohërave. Ai është kurorëzuar nga një renditje e Ranker, site që u ka kërkuar përdoruesve të tij për të votuar këtë sondazh dhe në pak kohë, protagonist i “Mrs. Doubtfire” ka arritur shkallën më të lartë të klasifikimit.

I paharrueshëm për rolet e tij në Patch Adams, Hook, Jumanji (vetëm për të përmendur disa nga më të famshmet që me siguri do të kenë shënuar fëmijërinë tuaj), Robin Williams mbeti në kujtesën kolektive tre vjet pas vdekjes së tij dhe vështirë se do ta humbiste yllin e tij në zemrën e secilit prej nesh për dekada të tëra. Kujtimi i Robin Williams, megjithatë, mbetet i pashlyeshëm në zemrën e të gjithëve.

Në vendin e dytë Ranker është Will Ferrell, i treti Bill Murray dhe për të gjetur një prani femërore duhet të zbresim në pozicionin e gjashtëmbëdhjetë ku ndodhet aktorja amerikane e viteve ’30  Lucille Ball. Menjëherë pas, saj në vendin e 19-të është Tina Fay.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *