Enada At’Nikolla : Zonjat e politikës më të mira nga sa mund të mendoni! 0 922

Stilistja e mirënjohur Enada At’Nikolla e ftuar në emisonin “Wake Up” në Top Channel ka folur mbi stilin, atelienë dhe jetën private.

Në një rrëfim të sinqertë stilistja pohoi emrat e grave të politikës dhe jetës shoqërore që ajo vesh prej vitesh në atelienë e saj dhe që janë shumë më të thjeshta dhe aspak të vështira për t’u përshtatur në stil. Dhe këtu përmendi kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe bashkëshorten e vajzën e  ish- kryeministrit Sali Berisha , Liri dhe Argita Berisha të cilat ajo i vesh  prej vitesh, si edhe bashkëshorten e kryeministrit, Linda Ramën dhe Ajola Xoxen, bashkëshorten e kryebashkiakut të Tiranës, Erjon Veliaj.

“Monika Kryemadhin , Liri Berishën dhe Argita Berishën i vesh prej vitesh, së fundmi edhe Linda Rama, herë pas here dhe Ajola Xoxa”- u shpreh Enada.

Të gjithë këta emra ja përmendën gazetarët, sepse ajo vetë preferon të ruajë privatësinë e secilit klient.

“Respektoj privatesinë e klientëve. Kur i thonë ato për veshjet në rregull, por unë e kam vendosur që në fillim që të mos i them” – theksoi ajo.

E pyetur se si ia del përballë emrave të mëdhenj të modës, ku shumë prej klienteve mund t’i kenë mundësitë të vishen nga stilistë të famshëm Enada e ka një përgjigje: “Kam ruajtur stilin tim dhe kjo me ka bërë të preferuarën e tyre prej vitesh”.

Enada rrëfeu gjithashtu se këtë punë e bën me pasion, dhe kjo është arsyeja që ajo zgjodhi të qëndrojë në atelie dhe jo në industrinë e modës, ku mund t’i kishte mundësitë, por jo dëshirën, pasi siç tha ajo këtu krijon, ndërsa industria është biznes.

“I kisha mundësitë për të hyrë në industrinë e modës, qëndrova një vit jashtë për të parë si funksiononte, por nuk kisha dëshirë, sepse ajo është biznes, kurse unë krijoj. Për biznes jam për në burg” – tha Enada me humor, duke shtuar se po t’i futej kësaj rruge do t’i duhej të kërkonte ndihmë nga bashkëshorti.

Por e pyetur se cila nga këngëtaret ishte e preferuara e saj Enada përmendi menjëherë Venera Lumanin.

“Me Venerën sikur loz, kur stiloj”- theksoi ajo, ndërsa shtoi se shumica e tyre janë shumë të vështirë të përshtaten.

Me humorin dhe pozitivitetin që e karakterizon, Enada tregoi se nuk i imponohet askujt dhe se nuk është shumë e shtrenjtë në çmim.

Gjatë intervistës përveç stilit, ajo foli edhe për familjen, fëmijët dhe muzikën që pëlqen të dëgjojë.

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *