Ngjyra e flokëve për festat është aq e nxehtë sa një gotë verë brulé 0 995

Imagjinoni një gotë verë të ngrohtë, aromatike me kanellë dhe agrume. Ja ngjyra e flokëve të sezonit të ftohtë është aq e ngrohtë dhe të lë pa frymë!

A po mendonit për një ndryshim të flokëve tuaj përpara festave? Fokusohuni në një ngjyrë të ngrohtë dhe natyrore të flokëve për të përballuar të ftohtin e dimrit. Risia e sezonit është e frymëzuar nga ngjyra e verës brulé, verë e ngrohtë dhe aromatike që pihet sidomos në tregjet e Krishtlindjeve.

Kjo është një ngjyrë e kuqe e errët, e ndritshme, me nuanca të purpurta dhe të ngrohta, e cila është e përkryer si  për blondet dhe për brunet, si edhe për të gjitha ngjyrat e flokëve, duhet të vlerësohet me kujdes. Por nëse jeni tashmë një fanse e flokëve të kuq, kjo është ngjyra e përsosur për dimër!

Përveç kësaj, nëse nuk e ndjeni që të lyeni të gjitha flokët ose të ndryshoni plotësisht ngjyrën e flokëve, kjo nuancë mundëson gjithashtu krijimin e reflekseve, ose krijimin e një hije të ngjyrosur mbi flokët ngjyrë gështenjë. Efekti është me të vërtetë i bukur, sidomos kur ju bëni modele flokësh, si topuz,  gërsheta,apo të krehur.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *