Si të visheni në Krishtlindje? 3 veshjet për 3 raste të ndryshme 0 387

Nga dreka me të afërmit, dalja me miqtë deri te dollia me kolegët, ja kodi i veshjes që duhet të zgjidhni për Krishtlindje sipas rastit.

DESKTOP_vestirsi_natale

Periudha para Krishtlindjeve është absolutisht koha e vitit plot angazhime të të gjitha llojeve dhe zhanreve. E pamundur të mungojë edhe një takim, me kolegë, miq dhe të afërm, madje edhe me ata të shkallës së tretë apo të katërt.

Për të lehtësuar këtë maratonë, nganjëherë rraskapitëse, në lidhje me përshëndetjet, shkëmbimet e dhuratave dhe bërjes gëzuar në kompani, dhe për të qenë në lartësinë e stilit, le të përqendrohemi në veshjen e përsosur për raste të ndryshme.

Si të visheni në Krishtlindje për drekën me prindërit?

Dreka familjare është klasikja e madhe e Krishtlindjeve. Momenti i përkryer për t’u mbledhur së bashku rreth një tavoline të caktuar dhe për të festuar me njerëzit më të dashur. Pamja më e përshtatshme? Të kthjellëta dhe elegante. Ndalohen tepricat e modës që nuk mund të vlerësohet nga tezja disi skeptike. Fokusohuni më mirë në thjeshtësi: një fustan i vogël, ndoshta vetëm në ngjyrën simbolike të periudhës së Krishtlindjes, të kuqe! Për t’u kombinuat me aksesorë ngjyrë pudre për një kontakt femëror.

Look-u për drekën e Krishtlindjeve me të afërmit:

Vicario-Cinque_ALPENAVICARIO CINQUE Fustan i kuq

apm-monacoAPM MONACO Vathë me yje

MANGO

MANGO Peliçe ekologjike.

aldo-su-zalandoALDO Çanta e dorës ngjyrë pudre

miu-miu-su-net-a-porterMIU MIU Balerina perla te rripat

guessGUESS Orë ngjyrë ari

Si të visheni për një Krishtlindje me miqtë

Shprehja e stilit personal pa rezerva është një liri e çmuar që na jepet gjithmonë kur jemi me miqtë tanë më të shtrenjtë. Nëse keni organizuar një koktejl të lehtë për të shkëmbyer dhuratat para një çokollate të ngrohtë, asgjë më mirë sesa shfaqja e veshjeve të këndshmem të rehatshme dhe casual, pa harruar natyrisht atë prekjen cool. Xhinse të prera, një pulovër e butë dhe një palë çizme me takë të rehatshme do t’ju përshtaten padyshim.

Look-u i Krishtlindjeve për daljen me miqtë:isabel-marant-su-net-a-porterISABEL MARANT Xhaketë me pellush nga brenda

JONATHAN-SIMKHAI-su-net-a-porterJONATHAN SIMKHAI Pulovër me perla dhe gurë.

breilBREIL Byzylyk si zinzhir

max-and-coMAX&CO. Xhinse të prera me qëndisje

fornarinaFORNARINA Çizme lëkure me takë të rehatshme

swatchSWATCH Orë me zinxhir të artë.

Si të visheni për një dolli me kolegët në Krishtlindje

Nëse është një rreth më i ngushtë, ato më të preferuara, së paku, ose i gjithë ekipi, duhet të ketë një dolli me kolegët e punës për të thënë lamtumirë para festave të Krishtlindjes. Sipas nesh, kodi ideal i veshjes është midis elegancës dhe joformaliteti. Një xhaketë sportive rigoroze dhe një bluzë mëndafshi për të ndriçuar me një fund me pala dhe një palë këpucë kadifeje të bukura.

Look-u për një dolli me kolegët në Krishtlindje:

TWINSET—christmas-capsule-collection-fw-17–QA7TAF-1-(1)TWINSET MILANO Xhaketë dopiopetë.

hmH&M Bluzë mëndafshi ngjyrë fildishi

zara

ZARA Fund me pala dhe me vija

trussardiTRUSSARDI Çanta me lëkure me vija

emporio-armaniEMPORIO ARMANI Orë me rrip lëkure

max-coMAX&CO. Këpucë kadife me gurë

 

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *