9 truke stili për të përballuar të ftohtin 0 321

Kur i ftohti vjen dhe ndihet duhet  ta përballojmë atë në mënyrën e duhur, por pa harruar stilin.

COVER-look-antifreddo-DESKTOP

Temperaturat ulen dhe si çdo vit lind pyetja e zakonshme: si të vishemi në një mjedis të ftohtë pa hequr dorë nga stili dhe hijeshia?

Të jesh i veshur mirë dhe njëkohësisht i ngohtë nga ngricat sezonale nuk është një mision i pamundur dhe për ta provuar atë, ne kemi gjetur 9 veshje dhe aksesorë që do të jenë themelore për këtë sezon.

Përveç dorezave të mbushura me material të ngrohtë ose çizmet e lëkurës, ka edhe disa kombinime të mençura për t’u provuar. Le të zbulojmë këto mashtrime të vogla kundër të ftohtit, të rehatshme dhe me stil.

body-wolfrod-mytheresa

Body. Le të fillojmë nga “shtresa bazë”, është ideale  të zgjedhësh një body, me mëngë të gjata ose pa mëngë, me jakë të rrumbullakët ose V në bazë të asaj që do të vishni sipër. Body ndihmon për ta mbajtur trupin më të ngrohtë.

Në foto: Body pambuku dhe elastant, WOLFORD

abito-e-jeans-max-mara

Fustan+xhinse. Një nga tendencat sezonale? Visheni fustanin mbi një palë xhinse. Dhe kurrë si në dimër kjo “gjetje” mund të jetë e paçmueshme.
Në foto: Fustani ngjyrë bezhë dhe xhinse të ngushta, të gjitha MAX MARA

collant-termico-calzedonia

Getat termike. Fustan dhe xhinse, kombinim  që nuk është për ju? Mos e braktisni idenë e fustanit me geta të ngrohta. Për këmbët shumë të nxehta, gjithnjë.
Në foto: Geta ultra termike, CALZEDONIA

ultra-light-down-jacket-uniqlo

Ideja e një xhupi të lehtë mund të tingëllojë e çuditshme, por këtu flasim edhe për kombinim. Për ata që nuk më pëlqen xhupa voluminoze dhe të plotë, ideja më e mirë është që të zgjidhni një të lehtë për të veshur nën një pallto klasike.
Në foto: Xhaketë Ultra Down Kompakt në dispozicion shumëngjyrësh, UNIQLO

cappa-chloe-net-a-porter

Manteli. Një tjetër lojë e mbivendosjes e rekomanduar për ata që duan një stil elegant është ai që e sheh mantelin apo pallton si protagonist. Në lesh, shumë të ngrohtë, ajo  vishet si një shall maxi në xhaketa dhe pallto.
Në foto: mantel leshi me kopsa anësore, CHLOÉ

guanti-gucciDorezat. Lëkurë jashtë, lesh kashmiri i ngrohtë brenda: kjo është receta për doreza perfekte, të cilat i mbajnë duart tuaja me të vërtetë të ngrohta.
Në foto. dorashka lëkure me qepje dhe logo, brenda kashmiri, GUCCI

pile-patagonia

Pulovra e ngrohtë dhe e butë është rikthyer sërish në modë dhe se është ende një aleat i madh kundër të ftohtit.

anfibi-prada-net

Ata nuk janë kambalet lëkure klasike: mashtrimi anti-ftohtë, ato janë shumë të ngrohta brenda,
Në foto: Kambale lëkure, PRADA

maglia-tezenis-cotone-termico

Ne e filluam dimrin  me body, po për ata që nuk e duan atë, ka një ide të përsosur, t-shirt  klasike, por në versionin termik.
Në foto: Triko pambuku termike, TEZENIS

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *