Supa e nxehtë orientale kundër ngricës 0 331

Në kërkim të një supe të ngrohtë perfekte pët të ftiohtët e parë

Receta me shije orientale kundër ngricave që duhet të provoni!

Mish, makarona dhe bimë aromatike. Një supë e nxehtë e përsosur për të ftohtin e parë.

Përbërësit

280 fileto të viçit të prerë në feta të holla

makaranona

2 qepë

8 dl lëng mishi

1 lugë çaji me bimë aromatike

Kripër

Përgatitja

Gatuaj makaronat në ujë të nxehtë. Hidhini ato më në një pjatë me vaj për të shmangur ngjitjen. Grini qepët në formë unaze të holla dhe fërgojini, hidhini ato në lëngun e supës për rreth një minutë, pastaj hidhini  ato në një pjatë. Ndajini në 4 pjesë makaronat rregulloni fetat e biftekut të viçit mbi to, hidhni supën e vluar, zbukurojeni me bimët aromatike dhe shërbejeni.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *