Iris Apfel dizenjon koleksionin e parë të mobiljeve 0

Iris Apfel, ylli 96-vjeçar i stilit, artiste e tekstilit, vajza e rastësishme e kopertineve, sjell një dekor magjik dhe elegant për çdo shtëpi, duke i shtuar CV-së së saj edhe një linjë të re arredimi. Ajo ka bashkëpunuar me Cloth & Company, një kompani mobiljesh me bazë në Çikago, duke krijuar një linjë orendish shtëpiake për Rrjetin Home Shopping. Mobiljet, i qëndrojnë besnike stilit personal të Apfelit, përmes printimeve të mrekullueshme dhe linjave grafike.

“Dekorimi i shtëpisë suaj është një mënyrë për të shprehur stilin tuaj personal, gjë që është arsyeja pse unë kam bashkëpunuar me Cloth & Company për të krijuar këtë koleksion mobiljesh.

Printimet e gjalla me ngjyra në koleksionin tim reflektojnë ndjenjën time unike të dizajnit.”-thekson Apfel. Për këtë koleksion, Apfel u frymëzua nga cirku, dhe estetika e saj e gjallë, duke marë referime delikate dhe klasike.

Printimet e luleve janë të ngrohta, të dekoruara me tenda cirku dhe elefantë.

Orenditë e tjera të kësaj linje përfshijnë dhomat e palosshme të zhveshjes osmane, kombinuar me kolltukë dhe karrige me të njëjtat motive.

Çmimet e koleksion varojnë nga 269 dollarë në 1199 dollarë dhe artikujt janë gati për shitje ekskluzivisht në HSN.com.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *